Yaz Okulu

Sıkça Sorulan Sorular

Yaz Okulu

Yaz Okulu

Yaz okulu okulların tatil olmasıyla başlayan ve okulların yeninden açılması ile sona eren yaz tatili süresince okula gitmeyen öğrencileri spor, eğlence ve eğitim başlıkları altında çeşitli aktivitelerle geliştiren kısa süreli okuldur.

Amaç yaz tatili süresini en eğlenceli, en verimli bir şekilde değerlendirmektir.

Batıkent yaz okulu anne babaların çocukluğunda yapmak istedikleri ama imkanlar doğrultusunda yapamadıkları herşeye çocuklarının ulaşabilmesi dileklerinin gerçekleştiği yerdir.

Yaz tatili ile okuldaki arkadaşlarından ayrılan çocukların evde tıkanıp kalmasını önleyen ve hergün farklı bir aktvitenin kendilerini beklediği eğlenceler zinciridir.

Yaz okulu eğlenceli programlarının yanında öğrenciyi sıkmadan verdiği tekrar dersleri ile de yıl boyunca okulda öğrendiklerini unutmasını engelleyen bir sistemdir.

Yaz okulu faaliyetlerinde, ekip çalışması, zaman yönetimi, planlama, koordine etme, problem çözme, yaratıcılık, drama, kendine güven, eleştiri ve analitik düşünce gibi seçmeli olmayan yetenek ve becerilerin geliştirilmesini amaçlanmaktadır. Her çocuk, programdaki tüm etkinliklere katılır.

.